Korzyści posiadania prawa jazdy – kategoria B i C

Ostatnie kilkadziesiąt a nawet kilkanaście lat to okres ciągłego rozwoju motoryzacji w naszym kraju. Oczywiście nie mówimy tu o rozwoju techniczno – przemysłowym, lecz przede wszystkim – o wzroście liczby pojazdów na naszych polskich drogach. Jakiś czas temu posiadania prawa jazdy było bowiem przywilejem. Dziś staje się swoistym obowiązkiem.

Dlaczego decydujemy się na posiadanie prawa jazdy? Wśród najczęstszych przyczyn tego zjawiska możemy wymienić dwa najważniejsze, czyli chęć dopasowania się do rosnących wymogów pracodawcy i pewna wiążąca się z tym niezależność. Jakie są jeszcze zalety posiadania prawa jazdy? To zależy od jego kategorii.

Prawo jazdy kat B – zalety posiadania

1. Poczucie wolności – mają prawo jazdy kategorii B, można z łatwością poruszać się po całej Polsce a nawet poza jej granicami. Osoby posiadające „prawko” ograniczają swoją mobilność zaledwie do pojemności baku samochodu którym jeżdżą.
2. Wzrost możliwości zawodowych – nie wszędzie dojedziemy autobusem, busem, czy koleją. Zwłaszcza, że rynek usług transportowych w Polsce wciąż się rozwija, podobnie zresztą jak nie do końca dopracowane rozkłady jazdy.
3. Możliwość rozwoju własnych pasji – osoby które lubią podróżować, mają – dzięki kategorii B – znacznie ułatwione życie. Perspektywa wyjazdu na upragnione wakacje swoim autem jest z pewnością bardziej kusząca, niż konieczność przemieszczania się wypchanymi po brzegi pociągami lub autokarami.

Prawo jazdy kat C – zalety posiadania

Jeszcze większe perspektywy otwierają się przed osobami posiadającymi prawo jazdy kategorii C. Przypomnijmy, że w ramach tych uprawnień, kierujący może prowadzić pojazd o masie powyżej 3.5 ton. Jakie przełożenie ma to na osobiste korzyści?

1. Wzrost kompetencji zawodowych i samych wynagrodzeń – prawo jazdy kat C jest bardzo perspektywiczne zawodowo. I nie chodzi tu wyłącznie o osoby jeżdżące po kilka tygodni w trasie. Mając kategorię C, można również zatrudnić się na standardowe 8 godzin, bez konieczności opuszczania kraju.
2. Możliwość dalszego rozwoju – osoby posiadające prawo jazdy kat C, mogą „rozwinąć skrzydła” i zdać kolejne kursy. Dzięki nim mogą oni zyskać prawo do przewozu osób, rzeczy a nawet – w niektórych przypadkach – towarów niebezpiecznych.

Kategoria C – co dalej?

Osoba posiadająca kategorię C, może pozostać przy swoich uprawnieniach, albo też zdecydować się na ich podwyższenie. Przykładowo, można wyrobić sobie kurs na przewóz rzeczy w ramach tak zwanej kwalifikacji wstępnej uproszczonej. Kurs taki – biorąc pod uwagę nasz zawodowy potencjał – jest dość tani i z pewnością szybko się zwróci od strony ekonomicznej.

Następnie można rozwijać się dalej, wyrabiając sobie uprawnienia C+E. Uprawniają one kierującego do jazdy TIR-em, w ramach przewozów krajowych i międzynarodowych.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, prawo jazdy kat C jest obecnie najbardziej perspektywiczną kategorią. Posiadanie jej sprawia, że przed kierowcą otwierają się zupełnie nowe perspektywy rozwoju. O tym, czy warto z nich skorzystać, zdecyduje jednak on sam.

Sprawdź naszą ofertę na prawo jazdy kat. B oraz C.

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download coolpad firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
Adrom